Strona główna  > Idea Mlecznego Startu  > Partnerstwo dla Zdrowia

Partnerstwo dla Zdrowia

Partnerstwo dla Zdrowia to wyjątkowa platforma porozumienia trzech firm (Biedronka, Danone, Lubella) i instytucji naukowej (Instytut Matki i Dziecka). Celem Partnerstwa jest promowanie zdrowego odżywiania, jako podstawy rozwoju fizycznego i intelektualnego dzieci w wieku szkolnym.

Młody organizm potrzebuje witamin, składników mineralnych i aktywności fizycznej aby zdrowo się rozwijać. W wyniku działań Partnerstwa dla Zdrowia powstał Mleczny Start - kaszka manna z mlekiem, której skład opracowano z myślą o dostarczeniu dzieciom na śniadanie niezbędnej dla prawidłowego rozwoju porcji składników odżywczych. Partnerstwo dla Zdrowia zaangażowało się również w promocję aktywności fizycznej dzieci organizując w 2008 roku Puchar Mlecznego Startu.

Każdej z firm i organizacji wchodzących w skład Partnerstwa dla Zdrowia, z racji prowadzonej działalności, tematyka zdrowego żywienia jest bliska. Instytut Matki i Dziecka definiuje podstawowy obszar swoich badań, jako ochronę zdrowia dzieci, w tym również dbałość o prawidłowy rozwój psycho-fizyczny. Zaangażowanie w Partnerstwo Danone, Lubelli i Biedronki wynika filozofii tych firm, zakładającej promowanie - w trosce o zdrowie konsumentów - prawidłowego, odpowiednio zbilansowanego żywienia. Partnerzy chcą dzielić się swoją wiedzą i robić to wspólnie, by korzyści społeczne były jeszcze większe.

 

Informacje o partnerach:


image Firma Danone­ działa w Polsce od prawie 20 lat. Jest liderem w branży świeżych produktów mlecznych, mając wartościowo ok.40% rynku (2010). Misją firmy jest bycie najbardziej zaufaną, odpowiedzialną i podnoszącą wartość życia marką żywieniową, wybieraną przez konsumentów każdego dnia. Od lat walczy z niedożywieniem dzieci w Polsce poprzez Program Podziel się Posiłkiem i Partnerstwo dla Zdrowia (produkt Mleczny Start). Jest zwycięzcą V Rankingu Odpowiedzialnych Firm w Polsce, którego wyniki zostały ogłoszone w kwietniu 2011 roku.


image Lubella to zdecydowany lider na rynku makaronów w Polsce oraz znany producent wyrobów zbożowych m.in.: płatków śniadaniowych oraz musli, mąki, kasz i paluszków, jak również wiodący producent makaronów w Rumunii. Na 100 Polaków aż 90 bardzo dobrze zna Lubellę (źródło: IQS, czerwiec 2010). Produkty spółki są również znane w takich krajach jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, Wielka Brytania czy Irlandia.

Ponad 130-letnie doświadczenie w zakresie przetwórstwa zbóż oraz starannie opracowane i ciągle udoskonalane receptury Lubella łączy z możliwościami, jakie daje współczesna technologia. Od samego początku swojej działalności spółka stawia na innowacyjność produkcji, wyjątkową dbałość o jakość oraz ekologiczną i społeczną odpowiedzialność biznesu.

Od 2003 roku Lubella wchodzi w skład Grupy Maspex Wadowice, jednej z największych firm spożywczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest niekwestionowanym liderem na rynku producentów soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach, na Słowacji, czołowym producentem na Węgrzech, w Rumunii i Bułgarii. Jest również wiodącym producentem produktów instant (kawa cappuccino, kakao, zabielacze w proszku do kawy, herbatki rozpuszczalne) w Europie Środkowo-Wschodniej.


image Sieć sklepów Biedronka należąca do Grupy Jeronimo Martins jest liderem na rynku handlu detalicznego w Polsce. Biedronka posiada ponad 1900 sklepów w ponad 750 miejscowościach. Oferuje starannie wyselekcjonowane produkty wysokiej jakości, w codziennie niskich cenach. Firma zatrudnia ponad 37 000 pracowników. Od 1995 r. JMD zainwestowała w Polsce powyżej 5 mld zł. Biedronka posiada najwyższy wskaźnik preferencji wśród klientów sieci handlowych wynoszący 58% (PBS DGA). Marka Biedronka jest też jedną z najpopularniejszych i najcenniejszych polskich marek - została trzykrotnie nagrodzona prestiżowym tytułem Superbrands.


imageInstytut Matki i Dziecka jest placówką naukowo-badawczą, która w tym roku obchodzi jubileusz sześćdziesięciolecia istnienia. Został powołany ­w 1951 r. i od tego czasu nieprzerwanie uczestniczy w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych matek, dzieci i młodzieży. Instytut od lat cieszy się ugruntowaną i wiarygodną pozycją niezawodnej jednostki medycznej w kraju i na forum międzynarodowym. Nasz zespół tworzą wybitni lekarze, specjaliści z rożnych dziedzin, pielęgniarki i położne, którzy każdego dnia gwarantują profesjonalną opiekę wszystkim pacjentom. Jak mówi dyrektor Instytutu, Sławomir Janus - Wierzymy, że działania Instytutu sprzyjają poprawie zdrowia społeczeństwa i związanej z nim jakości życia.